3 ADIMDA SAHA SERVİS YÖNETİMİ

3 Adımda Saha Servis Yönetimi

Eğer bir Teknik Servis iseniz ve sahada da faaliyet gösteriyorsanız, sahadaki teknik servis çözümünüzü yürütmek çok da basit değildir.Müşterileri mutlu etmeniz, teknik iş süreçlerinizi hızlı ve tekrar soruna yol açmayacak şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.Bununla birlikte iş süreçlerinizi şirketinizle entegre bir hale getirmeniz ve giderlerinizi gelirinize oranla daha düşük tutmanız gerekmektedir. TÜİK’in verdiği bilgiye göre Saha Servis Yönetim Hizmeti veren şirketlerin %73’ü kâr elde etmek için çabalıyor.. Şimdi “3 Adımda Saha Servis Yönetimi ” inceleyeceğiz.

 

Teknoloji geçmişten günümüze çok hızlı bir şekilde entegre olmuş olsa da, bizler aslında bazı alanlarda teknolojiye ve yazılıma entegre olmakta güçlük çekiyoruz. Özellikle Teknik Servis şirketlerinin bir çok iş yükünü hafifletmek için başvurması gereken yazılımları görmezden gelmemeleri gerekmektedir. Bu tür yazılımlar örnek olarak (ServisSoft SaaS Tabanlı Teknik Servis Takip Programı), Teknik Servis şirketlerinin en çok zorlandığı noktaları bir bütün olarak ele alıp entegre bir şekilde hareket etmesini sağlar. Örneğin;

 

Bir iş emri aldığınızda, alınan iş emrinin müşterinin tam isteklerine göre yerine getirilmesi ve bu sürecin hızlı bir şekilde ilerlemesi gerekmektedir. Fakat, manuel olarak maalesef bu her zaman mümkün değildir. ServisSoft Saha Servis Yönetimi (FSM) ihtiyaçlarınızda tüm gerek ve ihtiyaçlarınızı bir bütün olarak ele alır ve operasyonel verimliliğini arttırır.Dijital çağımızda insanların beklemeye vakti yok iken “ FSM ” müşterilerinizin şikayetlerini en aza indirgenmesine ve takipsiz bir sistemdense birbiriyle entegre çalışan sisteminiz ile birlikte şirketinizi kâra geçirmenizde ServisSoft” sizlerin yardımcısı olacak..

 

Son birkaç yılda, saha servis endüstrisinde birçok saha servis yönetimi zorluğuna yol açan yıkıcı değişiklikler olmuştur. Otomatik sistemler ve makine öğrenmesi kültürü saha servis şirketlerinde değiştirdi. Alan servisindeki AI en son kelimelerdir. Aslında, 2020 yılına kadar, acil durum saha çalışmasının% 10’u yapay zeka ile programlanacak.

 

“ Dinamik saha servis endüstrisinde hiçbir zaman tek seferde uyum sağlayan bir çözüm yoktur. Yöneticilerin iş ortamına uyum sağlamaları ve bütünsel bir deneyim sağlamaları gerekir. Doğru saha servis yönetim sistemine yatırım yapmak işletmelerin engellerin üstesinden gelmesine yardımcı olacaktır. ”

3 ADIMDA SAHA SERVİS YÖNETİMİ ZORLUKLARI ve ÇÖZÜMÜ

  1. Farklı Bir İşgücü İçin Planlama

Küreselleşme, çoğu organizasyonda farklı ve dağınık bir işgücüne yol açmıştır. Saha servis yönetimi araçlarının temel sorumluluklarından biri görev yönetimidir. İstihbarat artırıcı algoritmalar kullanan sağlam zamanlama özelliklerine sahiptir.

Özelleştirme, saha servis yönetimi çözümlerinin farklı endüstrilere hitap etmesini sağlar.İnşaat saha servis sistemleri inşaatçılar, malzeme tedarikçileri, müteahhitler ve satıcılar arasındaki işbirliğini arttırır . Bu servis sunumunu optimize eder ve günlük işlemlerde verimliliği arttırır.

Etkili zamanlamaya sahip bir alan yönetimi aracı edinmek iş akışını kolaylaştıracak. Teknisyenin geçmesini, projenin tamamlanmasını ve müşteri memnuniyetsizliğini önleyecektir. Saha servis yönetimi platformları mevcut rekabet ortamında kurumsal bir varlıktır.

 

2. Gerçek Zamanlı Verileri Yakalama

Geleneksel manuel veri giriş günleri çoktan geçti. Günümüzde saha yöneticileri gerçek zamanlı iş bilgilerine parmaklarının ucunda hızlı erişime ihtiyaç duyuyor. Ancak, sahadaki personel ile operasyon yöneticileri arasındaki koordinasyon bir mücadeledir. Alan verilerinin bilgisayarlı sistemlere manuel olarak aktarılması işin ve hataların tekrarlanmasına neden olabilir.

Saha servis yönetimi yazılımı, teknisyenlerin doğrudan veri toplamalarını ve saklamalarını sağlayabilir. Harcanan zaman, ihtiyaç duyulan kısımlar ve bütçe gibi önemli parametrelerin girilmesini sağlar.

Modern saha servis yönetimi araçları, müşterilerin dijital imzalarını da toplayabilir. Diğer hayati proje verilerinin yanı sıra şantiyenin resimlerinden önce ve sonra depolarlar. Bu veriler arka uç sistemler ile senkronize edilebilir ve daha iyi bir iş ilişkisine yol açabilir.

3. İletişim Hatası

İletişim, iş başarısının anahtarıdır. Bazen sahadaki profesyonellerle iletişim eksikliği yetersizliğe yol açmaktadır. Saha servis yönetimi yazılımı iletişim engellerinin üstesinden gelmeye yardımcı olabilir. Çoğu sistem, VoIP teknolojisi ile gerçek zamanlı aramaları, mesajları ve video konferansı kolaylaştırır.

Bu, daha iyi takım işbirliğini teşvik eder ve yanlış iletişimden kaynaklanan sorunları azaltır. Yerinde çalışanlar ofis ekibi ile senkronize kalabilir ve müşteriler hakkında güncel bilgiler alabilirler. Saha servis yönetimi çözümleri aynı zamanda müşteriler ile iki yönlü iletişimi de geliştirir. Teknisyenler ziyaretten önce arama yapabilir ve konuyu daha iyi anlayabilirler. Bu, proaktif bir eylemde bulunmalarını ve harika bir müşteri deneyimi elde etmelerini sağlar.