TEKNİK SERVİS HİZMETLERİNDE DİJİTAL İNOVASYON ÇAĞI

Teknik Servis Hizmetlerinde Dijital İnovasyon Çağı

Teknik Servis Hizmetlerinde Dijital İnovasyon Çağı Nedir?

  • Teknik Servis Hizmetlerinde Dijital İnovasyon Çağı, hızla gelişen teknoloji çağımızda.Hala bir takım teknik servis hizmeti veren kuruluşların manuel olarak hizmet verdiğine ve bunu yaparken de zorlandığına şahit olmaktayız.Teknik Serviste Dijital İnovasyon, Teknik Servis Yöneticilerinin onların yerine bütün iş yükünü devralması ve her şeyi tek bir panelden kolaylıkla yönetmesidir.Kısaca, eski manuel insan gücü gerektiren sistemlerin yerini SaaS tabanlı bulut sunucu ile çalışan bir otomasyona (yazılım,program) bırakmasıdır.

 

Teknik Servis Hizmetlerinde Dijital İnovasyon Çağı’na Nasıl Geçiş Yapabiliriz?

  • Hizmet kuruluşları için kalifiye teknisyenler en önemli kaynaklardır. Gelişebilmek ve işi bir kademe üste çıkarabilmek için kalifiye teknisyenlerin yetersizliği, servis şirketlerinin oldukça büyük bir eksiğidir.Çünkü, bir kurumun gelişmesi ve hizmetinin kalitesini bir üst kademeye çıkarması bu yoldan geçer.Bunun çözümü yeni ve daha kalifiye teknisyenleri işe almak olabilir.Fakat bir başka çözüm olarakda mevcutta bulunan teknisyenlerin gelişimi için. Olanak sağlamak daha da ileri odaklı bir yöntem olarak aksiyon alınabilir. Kurum içi ve üçüncü şahıs teknisyenlerinin çalışmalarını kuralcı bir şekilde yönlendirmek, teknisyenler markalarını sahada temsil ederken nelere dikkat edeceğine yardımcı olur. Buradaki zorluk ise, her teknisyenin sahada nasıl davrandığını bilmektir.Bunun çözümü ise insan gücü gerektiren çözümler kullanmak yerine. Çağımızın gerektirdiği inovasyona (yenilik) ayak uydurarak dijital çözümlere geçmek yani otomasyonları yazılımları kullanmaya başlamaktır.ServisSoft Online Teknik Servis Takip Programı, yukarıda bahsettiğimiz bu işleri.Sizin yerinize yapar ve işinizi bir üst kademeye taşımanız için önünüze ciddi bir kolaylık getirmektedir.

 

ServisSoft Online Teknik Servis Takip Programı Ne Yapar?

  1. Teknisyenlerin ihtiyaç duydukları, çalışmalarını planlamalarına. Verimli bir şekilde uygulamalarına ve ekip üyeleri.Arka ofis personeli ve diğer teknik uzmanlarla iletişim kurmalarına yardımcı olur.
  2. Sahadaki teknisyenlerin bulundukları konuma göre teknik servis hizmeti gereken noktaya yönlendirir.
  3. Saha Servis Hizmeti gerektiren noktalara herhangi bir teknisyen yollamak yerine.Meydana gelen arıza daha öncesinden tespit edilerek, arızanın içeriğine ve türüne göre ilgili olan teknisyeni gönderir.
  4. İşletmenizin günlük, haftalık, aylık ve yıllık olmak üzere yapmanız gereken analizleri. veritabanında bulunan verilere dayanarak analiz eder ve  raporlar.Bu raporlar ile birlikte siz de rahatlıkla neler yapmanız gerektiğini. İleriye dönük  nelere geliştirmeniz gerektiğine karar verip aksiyon alabilirsiniz.